Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Sběr velkoobjemového odpadu 2022

Sběr velkoobjemového odpadu 2022Datum konání:
18.11.2022
Datum ukončení:
20.11.2022

Od pátku 18. listopadu 2022 do neděle 20. listopadu 2022 bude v obci Soběslavice probíhat sběr velkoobjemového odpadu. Kontejner na velkoobjemový odpad bude přistaven v pátek 18. listopadu 2022 na náves ke kapličce v Soběslavicích, kde bude až do neděle 20. listopadu 2022. Do tohoto kontejneru je možné odkládat pouze velkoobjemový odpad, což je takový odpad, který vzhledem ke svým rozměrům nemůže být umístěn do sběrných nádob. Jedná se například o starý nábytek, koberce, linolea, kuchyňské linky, textil, atd.

Do kontejneru na velkoobjemový odpad není možné odkládat papír, plasty včetně PET lahví, sklo, jedlé oleje a tuky, biologicky rozložitelný odpad a směsný komunální odpad. Na tyto druhy odpadů jsou v obci speciální nádoby, do nichž je nutné tento odpad ukládat. Do kontejneru na velkoobjemový odpad není možné v žádném případě odkládat nebezpečný odpad, ten je nutné odevzdat do pojízdné sběrny při ambulantním svozu nebezpečného odpadu.

Pokud by ve velkoobjemovém odpadu byl odpad, který tam nepatří, hrozilo by, že odpad nebude odvezen nebo bude zlikvidován za vysokou finanční částku.