Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vstupenky pro děti do Divadla F. X. Šaldy

Vstupenky pro děti do Divadla F. X. ŠaldyObec Soběslavice nabízí vstupenky pro děti na ojedinělou inscenaci Cesta v Divadle F. X. Šaldy v Liberci. Vybírat je možné ze dvou termínů. Prvním termínem je úterý 6. června 2023 od 19 hodin, druhým termínem je sobota 17. června 2023 od 16 hodin. Doprava je vlastní. Doprovod dětí je doporučený. Pokud byste měli o vstupenky pro děti zájem, hlaste se do čtvrtka 27.4.2023 u paní Jitky Plotové.

Cesta je skutečnou cestou, a to jak formou, tak i obsahem. Hlavním pilířem projektu je dětská opera Hanse Krásy Brundibár. V letošním roce si připomínáme 80. výročí jejího provedení (1943) v terezínském ghettu. V představení dále zazní jímavá sborová úprava skladby Kačena divoká Leoše Janáčka, první část světově proslulé kantáty Antonína Dvořáka Stabat Mater a jako vsuvka také Bugatti Step Jaroslava Ježka. Podstatou inscenace jsou tři obsahově velmi silná a emotivní díla, která souzní s příběhem lidské bolesti, utrpení a pomyslnou životní cestou. Tu diváci společně projdou, a to doslova. Originalita projektu spočívá především v zasazení představení do tří různých míst a prostor města Liberec, kam se diváci musí sami dostat – dojít. Každý divák si tak projde svou cestu, aby viděl a pochopil všechny obrazy, které k sobě patří a jedině jako celek dávají smysl.

Inscenace je společným projektem Dětského operního studia DFXŠ, Baletní školičky při DFXŠ, Dětského pěveckého sboru Severáček, žákovského orchestru ze ZUŠ Jabloňová, sboru, orchestru a sólistů DFXŠ. Kromě dospělých interpretů se na představení bude podílet na 130 dětských účinkujících.

Další informace najdete na: https://www.saldovo-divadlo.cz/program/detail-predstaveni/r/cesta